פתיחת סתימות בירושלים

פתיחת סתימות בירושליםרגע, אתה לא לבד בעסק הזה. ברור לך שסתימות הוא עניין שיגרתי. כל בית בישראל חווה לפחות פעם אחת את הריטואל הקבוע בו חור הניקוז מסרב לאסוף את המים. פתיחת סתימות באמבטיה, בכיור המטבח או בכיור חדר הרחצה הוא עניין למומחים, אין ספק. למרות שעם עזרה קטנה מאיתנו, גם אתה תוכל לנסות לעשות את זה לבד.

פתיחת סתימות ביוב בירושלים – הוראות הפעלה

ניקח לדוגמה את כיור המטבח. אינסטלטור בירושלים הפועל בצורה מקצועית ואחראית יגיע לביתך מצויד בכלי עבודה חדישים ביותר כגון ספירלה חשמלית לפתיחת סתימות וניקוי צנרת, אבל ייתכן שבעזרת הפומפה, הדלי והחומר הממיס שומנים גם אתה תוכל לחייך חיוך גדול, לנשום לרווחה ולרוץ למקלחת לאחר שפתחת את הסתימה.

מה לעשות?

פתיחת סתימות ביוב בירושלים

פתח את ברז המים וצור בריכה קטנה בכיור. הצמד את הפומפה לפתח הניקוז ופמפם כמה פעמים. המים אמורים לעלות מפתח הניקוז. ייתכן שיעלו גם שאריות מזון ולכלוך נוסף מעלה. זה בסדר, כך הסתימה נפתחת, אל תעצור.

אם פעולה זו אינה עוזרת, כנראה וכמו כל אינסטלטור בירושלים, גם אתה תתכופף אל מתחת לכיור כדי לפגוש מקרוב את הסיפון, הצינור התחתון של הכיור. זכור, פתיחת סתימות הוא עסק מלכלך. הרי מדובר במים הכוללים חיידקים. אל תשכח לנקות את האזור בחומר מחטא (אקונומיקה), ולשטוף היטב את כפות הידיים.

כאמור, לפני שתפתח את הסיפון על ידי סיבוב פשוט (ברוב המקרים מדובר בהברגה), חשוב שתניח דלי ריק תחתיו. תתכונן, כי בסוף ההברגה המים שנמצאים בכיור ובסיפון עצמו ירדו במהירות אל הדלי. רוב הסתימות בכיור המטבח מסתיימות כאן. פתיחת סתימות מורכבת יותר דורשת איד מקצוע מוסמך (להזמנת אינסטלטור, לחץ כאן).

מה לא לעשות?

כדי להישמר ממצב בו אתה עומד אובד עצות מול כיור סתום, מומלץ לבצע כמה פעולות מנע (מה שנקרא: רפואה מונעת בתחום האינסטלציה). חשוב שמסננת תהיה מונחת דרך קבע בפתח הניקוז של הכיור. דע כי גרגרים של קפה שחור הם כמו חול ים: אינם נמסים ומצטברים בצינור. בשלב מסוים הם עלולים ליצור סתימה, לכן רוקן את הכוס לפח. גם מרק סמיך עלול לגרום לסתימה. עדיף לרוקן את הסיר לאסלה ולא לכיור, לנקות באופן קבוע על ידי חומר ניקוי מתאים, ולשפוך מים חמים על פתחי הניקוז בכיורים ובאסלות. כך תמנע מצב של פתיחת סתימות עצמאית בעתיד.