תחזוקת מבנים

תחזוקת מבניםמה מצב מערכת הביוב ומערכת המים אצלכם? מרבית הבתים בארץ, לפחות אלה שנבנו לפני כעשור, מאובזרים במערכת צינורות העשויה מתכת. נשאלת השאלה האם היא מטופלת? האם קיימים בה צינורות דולפים המשפיעים על תשלום המים. ייתכן שלחץ המים חלש בשל אותה נזילה.

מה לגבי הפגיעה בקירות וביסודות המבנה בשל חלחול המים? שלא נדבר על רטיבות שנגלית לעין ומוצאת ביטוי בפטריות ובעובש שאינם מומלצים לבריאות, או במצב בו המים מגיעים למערכת החשמל. מעשה חכם הוא ביצוע בדיקת אינסטלציה אחת לכמה זמן, ובמיוחד בטרם רכישת דירה, מבנה או בית ישן.

תחזוקת מבנים כטיפול מונע

תחזוקה מונעת בתחום האינסטלציה יכולה לשלול בעיות גדולות ויקרות יותר בהמשך. איתור נזילה, פיצוץ שאינו נגלה לעין, סדקים בצנרת, עיוות בחיבורים בין צינורות וכדומה מאותרים על ידי אינסטלטור בירושלים בעזרת ציוד מכני משוכלל ומערכת תרמית המסוגלת לספק תמונה רחבה על מצב מערכת הביוב והמים ללא שינוי פיזי במערך הקירות בבית.

תחזוקת מבנים ובנייניםקירות אינם נשברים, כיורים אינם נעקרים וגם לא אסלות. מצלמה תרמית מסוגלת לאתר את הנזילה, ולאמוד את המצב. הדוח המפורט מסופק ללקוח. דוח זה, אגב, משמש כעדות חוקית המסייעת במקרה של תביעת שכנים, בהתנהלות ביטוחית מול חברות הביטוח ובמקרים בהם נדרשת הוכחה בבית המשפט על פי חוק.

בית הוא נכס. שמירה עליו יכולה להעלות את ערכו, ותחזוקה גרועה עלולה לגרור הוצאות כספיות שלא לצורך: פרקט נפוח כתוצאה מנזילה שלא טופלה בצורה מקצועית, קירות מקולפים ומתפקעים המלאים בעובש שמופיע בצורה חוזרת ונשנית למרות הטיפול בחומרים חיצוניים, ריצוף עקום ומעוות, ארונות קיר בעלי דפנות מפוצצים, לחץ מים נמוך וחשבון מים גבוה. כל אלה אינם חייבים למצוא ביטוי גם בבתים ישנים בעלי צנרת מתכת, אם קיימת המודעות לאפשרויות הנזק.

אינסטלטור בירושלים מבצע בדיקה מהירה על שטח רחב בחלל הבית והדירה, ומעניק תמונת מצב עדכנית. זו חוסכת את העלות הגבוהה העלולה להיות מנת חלקם של בעלי הבית במקרה בו הם מזעיקים אותו במצב חירום כאשר כבר מאוחר מדי. לא ניתן להתעלם מהצפה או מפגיעה בלתי הפיכה בקירות, אבל ניתן לבצע מעשה מקדים ולמנוע מצבים כגון אלה.