איך לפתוח סתימות ביוב בצורה הטובה ביותר?

אם בבתים פרטיים או דירות קטנות בקושי שומעים על בעיה של סתימות ביוב, בבנייני מגורים משותפים או במרכזים מסחריים, סתימות ביוב הופכות להיות בעיה קשה מאוד אשר עלולה לגרום לסכנות תברואתיות ואי נוחות רבה לכל הנמצאים והדרים במקום.

לכן, קודם כל חשוב להיות מודעים לגורמים אשר יכולים לגרום לסתימות בביוב, ואם כל אחד ישמור ולא ישליך אל הצנרת פסולת שעלולה להצטבר ולסתום אותה, מצב הביוב יהיה הרבה יותר טוב. בנוסף, כדאי לבצע באופן קבוע שאיבת קו ביוב עם "ביובית" בכדי למנוע מהפסולת להצטבר. כך מוציאים בכל פעם כמות קטנה יחסית של פסולת ולא מאפשרים לה להפוך לכמות גדולה שתסתום את קו הביוב.

זיהוי הגורם לסתימה

בכדי לפתוח סתימות ביוב בצורה הטובה ביותר חשוב מאוד לדעת קודם כל לזהות את הגורמים לסתימה. למשל, סתימה בשירותים ביתיים אשר נגרמת מהצטברות של מגבונים בצינור, יכול לשחרר גם אינסטלטור בודד, אך סתימה בבור ביוב המשמש כמה מסעדות או קו ביוב ציבורי אשר נגרמת כתוצאה מגזע עץ שצומח בקווי הביוב הינה סתימה מורכבת יותר. לכן הדבר הראשון שחייבים לבצע בכדי לפתוח סתימות ביוב בצורה טובה הוא לזהות את המקור של הסתימה. אינסטלטור מקצועי יבצע את הזיהוי הזה בעזרת מצלמה מיוחדת אותה הוא יכול להכניס אל צינורות הביוב וכך ידע מהו הפתרון הנכון ביותר לאותה בעיה.

עבודה עם אנשי מקצוע מומחים

אם יש לכם סתימות ביוב חשוב מאוד לפנות אך ורק אל אנשי מקצוע מומחים אשר מכירים היטב את העבודה, מנוסים בביצוע שלה ויודעים כיצד לבצע אותה על הצד הטוב ביותר. לא כל אינסטלטור יוכל להתמודד עם סתימה מורכבת, במיוחד אם אין לו ציוד מתאים כמו משאית ביובית או מצלמה מיוחדת, ולכן חשוב מאוד לפנות אך ורק אל חברות מקצועיות בתחום, חברות המחזיקות בציוד המתקדם ביותר ואתם יכולים להיות בטוחים כי הן תוכלנה לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. גם אם חברה כזו תדרוש סכום כסף גדול יותר מחברה פחות מקצועית בתחום, ללא ספק זה ישתלם לכם.

 

נשלח ב DIY