איתור ותיקון נזילות רגע לפני שמאוחר מדי

לנזילות יש תוצאות שליליות ביותר ממובן אחד. איתור ותיקון נזילות בזמן הוא המפתח למניעתן ובכך נעסוק במאמר זה.

מהי נזילה?

נזילה היא מצב, בו ישנה זליגה לא רצויה ומתוכננת של מים מחלק מסוים בצנרת. היא יכולה להיגרם כתוצאה ממצבים שונים כגון: בלאי של הצנרת, פיצוץ בצנרת, התרופפות של חלקים ועוד. הנזילות הינן מצב די נפוץ בבתים רבים, בעיקר כאשר מדובר בבתים עם מערכת מים ישנה, אך בהחלט יכולות להיות גם בבתים חדשים לחלוטין.

תוצאות אפשריות

כאמור, כאשר ישנה נזילה, ישנן תוצאות אפשריות לכך. במידה ומדובר בנזילה בצנרת הפנימית, נוצרת הצטברות של מים בתקרה ובקירות ונגרם להם נזק רב, עליו נרחיב בהמשך. מלבד זאת, כאשר ישנה נזילה, בין אם בצנרת הפנימית ובין אם במקום חיצוני, שניתן לזהות בקלות יחסית, מתבזבזת כמות גדולה של מים, עליה תצטרכו לשלם.

הסכנה

איתור נזילה בעין בלתי מזויינת יכול להתבצע בעיקר כאשר הבעיה כבר בעיצומה. בתחילה, נבחין בצבע המשתנה, לאחר מכן נבחין בבועות קטנות ולאחר מכן ניתן יהיה לראות עובש של ממש וריקבון של התקרה או הקיר. כמובן, כאשר המצב חמור מספיק, הוא הופך למסוכן.

איך מבצעים איתור ותיקון נזילות?

איתור ותיקון נזילות לפני שהמצב נעשה חמור מספיק כדי שתוכלו להבחין בו בעצמכם נעשה על ידי אינסטלטור מקצועי בלבד. ואם כבר מזמינים אינסטלטור בשביל איתור ותיקון נזילות, עדיף להזמין אינסטלטור, שברשותו יש ציוד ייעודי לכך! בעזרת הציוד המתאים ניתן יהיה לאתר את מקור הנזילה ביעילות גם כאשר היא רק בתחילתה.

התיקון עצמו

לעתים, תיקון הנזילה הוא עניין של מה בכך. היא מאותרת בקלות והתיקון עצמו אורך מספר דקות בלבד. יחד עם זאת, לעתים נדרשת עבודה מאומצת לשם תיקון הנזילה בדומה למקרים של פתיחת סתימות על ידי אינסטלטור, אשר גם הן יכולות להיות פשוטות ויכולות להיות מורכבות.

עניין מורכב

את המורכבות האמתית של הנזילה האינסטלטור יוכל לבחון רק במקום ובעצמו ותיאור שלכם לא יוכל לתת את המידע המדויק, אבל ככל שתתנו לו יותר פרטים מראש, כך הוא יוכל לשער לעצמו מהי רמת המורכבות ומה נדרש בשביל לתקן אותה. כמו כן, המקום בו אתם רואים סימנים של נזילה, איננו בהכרח המקור שלה. לכן עבודתו של האינסטלטור האיתור המקור הינה הכרחית למניעת המשך של הנזק המצטבר.

נשלח ב DIY