איתור נזילות בבית – המדריך המלא

כאשר ישנן נזילות, פיצוץ של צינורות או סתימות בקווי ביוב ראשיים, העיריה או וועד הבניין דואגים להזמין שירות של ביובית, שהיא מעין משאית בעלת צינורות שאיבה עוצמתיים. הביובית מגיעה מלאה בנוזלים, הצינורות מוחדרים פנימה אל פתחי הביוב, והיא משחררת מים בצורה עוצמתית על מנת לשטוף את הביוב. לחילופין, הביובית יכולה גם להגיע ריקה, ולשאוב את הסתימה באמצעות הצינורות. כאשר ישנה נזילה או סתימה בצינור בבית כולנו יודעים כי הכתובת הנכונה היא האינסטלטור.

איתור נזילות בבית, סימנים מקדימים

איתור נזילות בבית היא משימה השמורה לאינסטלטור מקצועי. אם מקום הנזילה אינו ברור ונראה לעין, מומלץ מאוד לערב איש מקצוע, ולא לנסות לפתור את התקלה באופן עצמאי, על מנת שלא לגרום לנזק נוסף. אולם, ישנם כמה סימנים מקדימים אשר יכולים להצביע לכם על כך שמשהו אינו תקין:

  • הופעה של כתמים שחורים על גבי הקיר, יכולה להעיד על נזילה או פיצוץ של צינור. אם הכתמים מופיעים לאט, לאורך תקופה ארוכה, ניתן לנחש שמדובר בנזילה, ואם הכתם מופיע באופן פתאומי, יתכן ומדובר בפיצוץ.

  • הופעה של רטיבות על גבי הקיר מעידה על נזילה מצינור העובר בסמוך או בתוך הקיר.

  • הופעה של עובש על גבי הקירות לרוב נגרמת כתוצאה מנזילה. הנזילה, אגב יכולה להיווצר לא רק בעקבות סדק בצינור המוביל מים, אלא גם בעקבות חוסר איטום של הגג, במידה והעובש מופיע בתקרה.

  • לבסוף, נזילה אשר נראית לעין באזור המקלחת או השירותים היא סימן מובהק לסדק באחד הצינורות.

מדוע חשוב לקרוא לאינסטלטור באופן מידי?

איתור נזילות בבית מצריך סיוע של אינסטלטור מקצועי. במקרים כאלו מומלץ להזעיק אינסטלטור באופן מידי מכמה סיבות עיקריות:    

  • אסתטיקה: רטיבות וכתמים על הקירות, אשר עשויים להיווצר בעקבות נזילה קטנה או גדולה באחד מהצינורות בבית, פוגעים באסתטיקה של הבית ושל הקיר, ומצריכים מאיתנו צביעה מחדש של הקיר. ככל שנמתין עם הטיפול, כך הכתם ילך ויגדל, ויהיה קשה להסתיר אותו.

  • עובש: לעיתים, נזילה בצינור גורמת להיווצרות של עובש. עובש זה, אם מצוי על הקיר לאורך זמן, עשוי להיות מסוכן לבריאות.

  • כסף: לבסוף, נזילה של מים גורמת לבזבוז לא מחושב של מים, ולהגדלה של חשבון המים בצורה משמעותית.

אינסטלטור 24 שעות, מדוע זה חשוב?

שירות אינסטלטור 24 שעות, הוא אחד מהשירותים החשובים ביותר. לעיתים, נזילה או פיצוץ של צינור מצריכים טיפול מידי, שאינו סובל דיחוי, ולכן חשוב מאוד שיהיה אינסטלטור זמין, שיוכל לטפל בתקלה במהירות וביעילות.

 

עם התגית:
נשלח ב DIY

כתיבת תגובה