בדיקת נזילות מים

בדיקת נזילות מים – למה ואיך?

למה כל כך חשוב לבצע בדיקת נזילות מים, איך היא מתבצעת ועל ידי מי? על שאלות אלו ועוד נענה במאמר זה.

קצת על נזילות

נזילה היא מצב, בו מים יוצאים מהצנרת ומהנתיב הרצוי להם. נזילה יכולה להיגרם מסיבות שונות ויכולה לגרום לנזקים שונים, עליהם נרחיב בהמשך ולצערנו, לא ניתן למנוע אותן לחלוטין, אלא רק להוריד את הסיכון ואת התדירות שלהן. הנזילות יכולות להיות בבית, בגינה, או בכל מקום אחר, בו יש מערכת מים.

הגורמים לנזילות

כאמור, ישנן סיבות רבות, שעלולות לגרום להיווצרות של נזילה. אחת הדוגמאות הנפוצות היא חבלה במערכת המים. החבלות נגרמות בעיקר בעתות שיפוצים, כאשר כלי עבודה כבדים פוגעים בצנרת ויוצרים בה שברים וסדקים וכך גם לנזילות. גורם נפוץ נוסף לנזילות הוא הבלאי. כמו לכל חומר, גם לחלקים השונים של מערכת המים יש בלאי טבעי, והיות שהצנרת משמשת אותנו במשך שנים ארוכות, הרי זה הגיוני שיהיה בלאי. את הבלאי הטבעי לא ניתן למנוע, אבל הבשורה הטובה היא, שיחסית קל לבדוק ולתקן את הבעיה!

ההשלכות של הנזילה

בדיקת נזילות מים היא נחוצה בשל סיבות רבות. אחת הסיבות הראשוניות היא, שכאשר יש נזילה של מים, המים זורמים באופן חופשי וללא מטרה וכך חשבון המים הולך ותופח ללא סיבה משמעותית. בנוסף, כאשר המים מחלחלים אל הקירות, הארונות או כל מקום אחר, הם גורמים נזק מצטבר, שהתיקון שלו עלול לעלות כסף רב ובעיקר לגרום לעוגמת נפש לבעלי החפצים שניזוקו.

מטרת בדיקת נזילות מים

המטרה של בדיקת נזילות מים היא למנוע את הנזק שנגרם בעקבות הנזילה על ידי וידוא קיום הנזילה ואיתור המקור שלה. רק לאחר אישור קיומה של נזילה ואיתור המקור ניתן לתקן אותה ולמנוע נזק נוסף. הבדיקה הראשונית נעשית על ידכם, כאשר אתם שמים לב להצטברות של מים בקירות או בארונות הסמוכים למערכת המים או כאשר אתם שמים לב לעלייה משמעותית בסכומי חשבון המים. לאחר מכן, זהו הזמן לקרוא לאנשי מקצוע!

על אנשי המקצוע

אם עולה החשד שיש נזילה במערכת המים הביתית שלכם, חשוב לקרוא בהקדם האפשרי לאיש מקצוע. לדוגמה, אם אתם גרים בירושלים, הזמינו בהקדם אינסטלטור בירושלים על מנת שיוכל לבחון את הבעיה ולטפל בה. לידיעתכם, חשוב למאוד לתאר לאינסטלטור מה בדיוק אתם רואים ומהי הסיבה לכך שאתם קוראים לו. כך הוא יוכל להגיע עם הציוד המתאים לביצוע בדיקת נזילות מים ולתת מענה מתאים.

בחירת אינסטלטור

כדי לבדוק באופן מקצועי נזילות מים, חשוב לבחור אינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום זה וכמו כן, חשוב גם שיהיה בבעלותו הציוד המתאים. לכן, כאשר אתם מזמינים אינסטלטור למטרה זו, ודאו אתו שהוא אכן עומד בדרישות שלכם ושיוכל לעזור לכם בפתרון הבעיה.

 

נשלח ב DIY