בדיקת נזילות – לגלות את הבעיה ולטפל בה במהירות

נזילת מים ותקלות בצנרת יכולות להיות צרה לא קטנה עבורנו, מדובר בתקלות שיכולות לשבש לנו את שגרת החיים ולשנות לנו לחלוטין את סדר היום הקבוע שלנו. חור קטן או סדק קטן במערכת הצינורות או במערכת המים יכולים למנוע מאיתנו להגיע לעבודה, למנוע מאיתנו יציאה מהבית ובמקרים קיצוניים שבהם התקלה מתגלה באמצע הלילה גם למנוע מאיתנו שינה סדירה. בדיקת נזילות יכולה להיות התרופה שלפני המכה, כלומר בעזרת בדיקה קלה ויעילה תוכלו לראות האם גם לכם צפויה תקלה במערכת או שאתם יכולים להיות רגועים. נזילות מים נגרמות לרוב בגלל צנרת ישנה וחלודה, אבנית בצנרת, חדירה של שורשים למערכת, מי גשמים שיורדים במידה רבה, צינורות שכבר הפכו לבלאי ולעיתים אפילו בגלל מעשה אדם לא במכוון או בזדון. בדיקת נזילות על ידי אינסטלטור מקצועי מים מומלץ לעשות כאשר מרגישים שישנה בעיה במערת או שפשוט חלף זמן רב מאז הבדיקה האחרונה. בדיקת נזילות כל תקופה יכולה למנוע נזק גדול יותר ובכך להקטין משמעותית את ההוצאות הכספיות שנשקיע על התקלות והבעיות הקשורות בנזילת מים.

הסימנים לתקלה במערכת המים

מומלץ לערוך בדיקות תקופתיות לצנרת או למערכות המים ללא שום קשר לתקלה כזו או אחרת אך אם בכל זאת ישנה תקלה ישנם סימנים שיכולים לעזור לכם להבחין בכך. אם אתם רגילים לקבל חשבון מים מסוים ופתאום אתם רואים שהסכום קפץ בעשרות אחוזים כנראה שיש לכם בעיה המובילה לכך ואתם צריכים לתקן זאת. אם יש ירידה בלחץ המים או שהמים במערכת התערבבו עם מים מלוכלכים או עכורים זהו גם מצב שמצריך טיפול דחוף. אם אתם מבחינים בעובש או בטחב על הקירות זהו גם סימן לבעיה מהותית שיש לטפל בה במערכת המים. סימן נוסף הוא פשוט רטיבות בקיר או התקלפות של הקיר שיכולים להיגרם מכמה סיבות אך לרוב נגרמים מתקלות במערכת הצנרת או המים. בדיקת נזילות מים יכולה למנוע את התקלה אך אם כבר הבחנתם באחד מהסימנים האלו והתקלה כבר קיימת המצב ממש לא אבוד- טיפול מהיר בבעיה יחזיר אתכם לשגרת החיים הרגילה.

גילוי נזילות מים – להקדים תרופה למכה

מערכות מים, מערכות ביוב, צנרת וכו' הן מערכות שנהרסות עם הזמן וככל שהזמן עובר ללא טיפול יש חשש לתקלות משמעותיות שחייבים לטפל בהן במהירות. גילוי נזילות מים זו הדרך שלכם להבין שישנה בעיה שנוצרת כתוצאה ממערכת ישנה או בלויה וזה הזמן לטפל לפני שיהיה מאוחר מדי. התיקונים והטיפולים מונעים מאיתנו שקט נפשי, מדובר בבעיות שמצריכות טיפול מהיר ככל הניתן, טיפול שלא סובל דיחוי אחרת הבעיה או התקלה יכולה להיות הרבה יותר גדולה. גילוי נזילות מים בזמן יכולה לחסוך לכם המון הן מהבחינה הכלכלית והכספית והן מבחינת גודל הנזק. גילוי מוקדם של התקלה יוביל לתיקון מהיר ונוח ללא טיפול מורכב ומסובך שגם יכול להיערך זמן רב וגם לגזול מכם סכום לא מבול.

 

עם התגית:
נשלח ב DIY