מהי רטיבות וכיצד מבצעים בדיקת רטיבות?

רטיבות בקירות היא תופעה נפוצה יותר מכפי שוודאי חשבתם! במאמר זה נעסוק בנושא הרטיבות ובשאלה כיצד מתבצעת בדיקת רטיבות.

מהי רטיבות?

רטיבות בקירות הבית היא תופעה נפוצה ומטרידה עד מאוד. מדובר על הצטברות של מים בתוך הקירות, אשר גורמת נזק רב לקירות אלו. אמנם בתחילה לא ניתן לדעת על קיומה של הצטברות הנוזלים, אך לאחר זמן מה, ניתן לראות את הסימנים המעידים עליה בבירור ועל כך נרחיב מיד.

הסימנים

המטרד הראשון, הכרוך ברטיבות, הוא המראה הלא אחיד ולא סימפטי של הקירות. היות שהנוזלים נוגעים בקירות מבפנים, הם מתחילים להרוס את המרקם האחיד שלהם וליצור בהם בועיות קטנות, שהולכות וגדלות עם הזמן. כמו כן, ישנו סימן נוסף, אשר מגיע בדרך כלל בשלב מאוחר יותר והוא ריח לא נעים של עובש. מלבד הריח, לאחר זמן מה, ניתן ממש להבחין בסימני העובש על הקיר.

דחיפות מציאת הפתרון

כמובן, כולנו רוצים קירות בעלי מראה אחיד ושאינם מדיפים ריח רע, אבל העובש הוא למעשה מושבת חיידקים ענקית ולכן, היא עלולה להוביל למחלות אצל דיירי הבית. זוהי הסיבה הראשית לצורך במציאת פתרון לרטיבות מהר ככל האפשר. השלב הראשון במציאת הפתרון הוא בדיקת רטיבות, אשר תבדוק את קיומה של הרטיבות, את מקורה ואת הדרך הטובה ביותר לפתור אותה.

ביצוע בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות, בעיקר בשלבים ההתחלתיים שלה, צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע בלבד. אנשי מקצוע מהתחום, מלבד היותם מקצועיים ומנוסים, הם גם בעלי ציוד מתאים, באמצעותו ניתן לבדוק האם ישנה רטיבות ומהו מקורה. בדיקות אלו נעשות באמצעות מכשירים ייעודיים, אשר בודקים את רמת הרטיבות בקירות על ידי בחינת הטמפרטורה באיזור וכדומה. זוהי גם הדרך לאתר את המקור.

חשיבות מציאת המקור

מציאת המקור לרטיבות היא חשובה במיוחד. ראשית, זוהי הדרך לפתור את הבעיה ולמנוע את חזרתה. מלבד זאת, כך ניתן גם לטפל בבעיה מבלי לגרום לנזק מיותר בקירות הבית. חשוב להבין, שגם אם סימני הרטיבות נמצאים במעלה הקירות וכמעט נוגעים בתקרה אין זה אומר, שהמקור נמצא שם! היות שהמים נמצאים במקום דחוס בתוך הקיר, כאשר אין להם מקום להתפרש לצדדים, הם פשוט עולים למעלה וממשיכים להיקוות שם.

המסקנה

במידה והבחנתם באחד או יותר מסימני הרטיבות הרשומים לעיל, הזמינו בהקדם האפשרי אינסטלטור מומחה לביצוע בדיקת רטיבות ואל תמתינו אף רגע נוסף!

 

נשלח ב DIY