הכל על החלפת צנרת ביוב

בכל רחבי הארץ ישנם מבנים ישנים בעלי צנרת ביוב ישנה. במאמר זה תוכלו ללמוד על החלפת צנרת ביוב.

צנרת שסר חינה

לכל דבר בעולמנו יש בלאי. בחלק מהדברים ניתן להבחין בבלאי בתוך שנים ספורות ובחלק מהדברים ניתן להבחין רק לאחר שנים ארוכות. היות שבישראל ישנם מבנים, ואף שיכונים שלמים, בני עשרות שנים, גם מערכות המים במבנים אלו הינן בנות שנים רבות ולעתים קרובות זקוקות לשיפוץ ואף החלפה.

סיבות להחלפה

הסיבות העיקריות לבלאי, מלבד הבלאי הטבעי, שמקורו בזמן החולף, הן שינויים בתנאי הסביבה של הצנרת. לדוגמה, כאשר ישנה חדירה חוזרת ונשנית של שורשים לתוך הצנרת, נגרם נזק שקשה מאוד לתקן. כך גם לגבי פתיחת סתימות קשות בדרכים שונות, אשר עלולות להזיק לצינורות ולמחברים. גם רעידות אדמה ותנודות טבעיות של הקרקע עלולות לגרום לנזק בצנרת הביוב שלכם.

כמו תמ"א 38

ממש כפי שמבנים רבים ברחבי הארץ דורשים שיפוץ נרחב כמו במקרים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, כך גם לגבי צנרת הביוב! גם צנרת הביוב נמצאת לא מתאימה לאורח החיים המודרני וגם הולכת ומתבלה עם השנים. לעתים, כל שנדרש הוא שיפוץ ולעתים, נדרשת החלפת צנרת ביוב כוללת.

אם כבר הזכרנו שיפוץ כולל של מבנה, זוהי הזדמנות מושלמת לטפל גם בצנרת הביוב במהלך שיפוץ המבנה!

תתחדשו!

אם אתם שמים לב, שבשנים האחרונות אתם חווים תקלות רבות בצנרת הביוב שלכם, אז סימן לכך שהגיע הזמן להתחדש. החלפה של צנרת הביוב הישנה בצנרת ביוב חדשה יכולה לחסוך לכם תקלות רבות ובעקבות זאת, הרבה מאוד זמן וכסף, המבוזבזים בכל פעם שיש תקלה ונדרש תיקון.

מינימום מהומה

כאשר חושבים על החלפת צנרת ביוב, המחשבה הראשונה היא בדרך כלל על בלגן גדול בבית ובשכונה. ובכן, היות שהצנרת עוברת מתחת לבית וגם מחוץ לו, הרי שמחשבה זו איננה מנותקת מהמציאות. יחד עם זאת, אין זה הכרחי ליצור כאוס מוחלט בבית ובסביבתו במטרה להחליף את הצנרת, בין אם מדובר על חלקים ממנה ובין אם בשלמותה. כיום ישנן שיטות שונות לביצוע ההחלפה תוך גרימת נזק מינימלי בתוך המבנה ומחוץ לו.

כמו כן, אמנם עבודת החלפת צנרת הביוב דורשת זמן, אך כיום, בעזרת השיטות החדישות, מדובר על זמן קצר בהרבה ממשך הזמן, אליו  אנו רגילים מהעבר. כך גם לגבי הלכלוך והשיקום של האזורים המטופלים לאחר סיום ביצוע ההחלפה עצמה.

עם התגית:
נשלח ב DIY