שאיבת ביוב בירושלים – מידע חיוני

מערכת הביוב של ירושלים היא עולם של צינורות  תת קרקעיים שתפקידם לרכז את כל השפכים  של העיר ולספק את כל שרותי הביוב  לתושבי העיר כולה.

מהו הביוב ?

 הביוב בירושלים מכיל גם את השפכים שבני האדם מייצרים וכן אשפה מימית כימית ואורגנית ממפעלים  ותעשיה.

מערכות הביוב העירוניות בכלל וכך גם  בירושלים, הביוב הוא  מערכת פתוחה (בניגוד למערכת אספקת המים שאינה ניתנת לחדירה) ולכן היא פגיעה יותר לתנודות התנהגות האזרחים. זאת ועוד, בגלל מבנה העיר והטופוגרפיה ההררית של ירושלים, מערכת הביוב של העיר  מאופיינת בכך שהיא  מבוססת על עקרון  הגרביטציה .

ממה נגרמת סתימה בביוב?

הצפה בכל הבית , פיצוץ בצנרת,  ביוב שהוצף וזורם לו פתאום ברחוב-זהו אכן מצב "מסריח" למדי והוא קורה לעיתים גם בשכונות ובתים פרטיים וגם במפעלים ומבני תעשייה.

 כל אלו יכולים להיגרם, עקב סתימות ופיצוצים בביוב של בירתינו הקדושה ודורשים שאיבת ביוב בירושלים.

מהם הגורמים העיקריים לסתימות ופיצוצים בביוב ?

  • מערכת ביוב מיושנת,  בה התשתית בשכונות יכולה להיות עמוסה, חלודה ומיושנת והצינורות עלולים להיות בעלי חורים וסדקים .
  • פיצוצים בצנרת  נגרמים גם בגלל לכלוך, פסולת או דברים אשר נתקעים בתעלות הביוב  וסותמים אותו  לדוגמא: אבנים, שומן שמצטבר והופך למוצק, סמרטוטים , חיתולים,  פלסטיק ועוד ועוד  פסולת כזו ואחרת.
  • עיקר הפסולת שמצויינת היום  כסותמת ביובים והיא מוגדרת כאויב גדול של מערכת הביוב הם מוצרי הגיינה כמו מגבונים לחים.  סותמי ביוב נוספים, הם מוצרי עץ שונים שנתקעים בביוב וגורמים לחורים בצנרת.

אז מה עושים ?

פעם סתימה בביוב היתה משימה קשה לאיתור.  אך היום, יש אמצעים טכנולוגים רבים לשאיבת ופתיחת הביוב הירושלמי בעת סתימה.

הזמנת אינסטלטור מומלצת בעת בעיית צנרת בבית פרטי ואם קיימת סתימה באחד מצינורות  הביוב  יש פתרונות מקצועיים לשרשרב  הן באבחון הבעייה וכלה  בעזרי שאיבה שונים, אך כאשר יש בעייה רצינית מומלץ להזמין ביובית.

מערכת הביובית היא משאית יעודית, אשר עובדת ביעילות לטווח ארוך ושואבת בעזרת צינור המחובר בעוצמת וואקום  את השפכים אל מיכל גדול אשר מותקן על גבה.

הביובית, מסוגלת לפתוח סתימות בלחץ מים חזק המסוגל לנקות באופן יסודי את הצינורות ולשאוב את החפצים או הליכלוך שגרם לחסימה.

לסיום, חשוב לזכור, כי בבעיית  הצפה או סתימה חוזרת ונשנית בביוב,  או בכל בעייה שדורשת שאיבת ביוב בירושלים יש ליצור קשר עם המוקד העירוני.

עם התגית:
נשלח ב DIY

כתיבת תגובה