איך מונעים נזילה אצל השכנים מחדר האמבטיה שלכם

נזילה לשכנים מחדר האמבטיהנזילה לשכנים מחדר האמבטיה וחדירת מים מרצפתכם לתקרת השכן היא די נפוצה ולרוב מקורה בחדר האמבטיה שלכם.

זהו תהליך מתמשך ולרוב נסתר ובלתי גלוי. כשהנזק מתגלה, הוא מתבטא בלא מעט כסף ועוגמת נפש.

הנזילה לרוב מתרחשת במקלחונים מסוגים שונים:

1-      מקלחון אגנית

2-      מקלחון בעל שיפועים ברצפה

3-      אמבטיה

עם הזמן האגנית מתחילה להיסדק, וגורמת להזעה ברצפתה אשר עוברת אל החול ואז לתקרת השכן. כמו כן ישנה תופעה של היחלשות החומר האוטם בין האגנית לאריחי הקיר מה שגורם לחדירת מים ולהירטבות המצעים שמתחת לאגנית ובמקרים קצת נדירים יותר האביק (האביזר שאליו מתנקזים המים) נפגם. המקרים המתוארים מובילים בסופו של יום לנזילה לשכנים מחדר האמבטיה. הדוגמאות הנ"ל מתאימות באופיין גם לאמבטיה רגילה. במקלחון בעל שיפועים הבעיה מתחילה מהיחלשות הרובה בין אריחי הרצפה ומסביב לסיפון.

הדרכים למנוע נזילה לשכנים מחדר האמבטיה שלכם

1-      שימו לב שחומרי הניקוי שבהם אתם משתמשים מתאימים למשטח. ישנם אינספור חומרים בשוק- חומרים רבים גורמים להיחלשות החומרים אשר משמשים לאיטום חדר האמבטיה שלכם (רובה, סיליקון).

2-      הימנעו מלהכניס חפצים כבדים לאמבטיה ולמקלחון-אשר גורמים להיחלשותם ולפיצוצם של האגנית, האמבטיה והאריחים.

3-      הקפידו לנקות לכלוכים קשים אשר מתיישבים על חומרי האיטום באמבטיה/מקלחון שלכם מכיוון שבעתיד הלא רחוק הם ייגרמו לחומרי האיטום לפקוע ולמעשה לחדול מלהיות יעילים.

4-      בדיקות תכופות של חומרי האיטום יכולים למנוע נזקים כבדים בעתיד, ואינם מצריכים בהכרח בעל מקצוע. ישנם חומרים בחנויות הבניה שמגיעות עם הסברים.

5-      לעולם אל תנסו לפתוח את האביק בעצמכם, או לחשוב שזאת הדרך לפתוח את הסתימה. את הסתימה יש לפתוח מהמאסף הקרוב אליו, אביק ששחרתם או פגמתם בו יצריך קריאה לבעל מקצוע על מנת לתקנו-וזה לא זול!!!!

הדרכים לטפל בנזילה לשכנים מחדר האמבטיה שלכם

אם בכל זאת פעלנו בדרכים על מנת למגר את תופעת הנזילה לשכנים מחדר האמבטיה והיא בכל זאת התרחשה, יש להתייעץ בתחילה עם בעל מקצוע (אפילו טלפונית),יש לא מעט אנשי מקצוע שמציעים שרות זה ובחינם….

ואם כבר החלטתם לבצע את העבודה יש להיעזר בבעל מקצוע שייבצע איטום איכותי ויתאים את חומרי האיטום הנכונים לסוגי החומר שאותם יש לאטום

ואם בכל זאת החלטתם לבצע זאת בעצמכם אז הנה לכם מספר טיפים:

1-      אם יש לכם מקלחון בעל שיפועים- יש לחרוץ ולנקות ביסודיות את הרובה בין כל אריחי המשטח, על מנת שלרובה החדש יהיה די מקום.

2-      אם האגנית או האמבטיה עשויים מחומר אקרילי יש  לאטום את אזור המפגש בין האמבטיה לאריח סיליקון ( עדיף סופר 7) לא להשתמש ברובה מכיוון שהאקרילי הינו חומר גמיש ובעל תזוזות. זכרו לנקות ביסודיות את החומר הישן וליבש         את האזור ביסודיות.

3-      למקרה שהאמבטיה /אגנית שלכם עשויה מפח יש לאטום את כל אזורי המפגש ברובה בלבד. אני ממליץ לכם לגשת לחנות חומרי בניין מובילה ולבקש רובה איכותי וגם קצת הסברים…

4-      אתם חושדים שהבעיה היא מהאביק- זה הזמן לצלצל לבעל מקצוע. אל תנסו לתקן לבד

להתראות במאמר הבא

נשלח ב DIY

כתיבת תגובה