כל הדרכים להתמודד עם סתימה באמבטיה

מי מאיתנו לא מכיר את התרחיש הבא: אתה חוזר הביתה אחרי יום עבודה ארוך, וכל מה שעובר לך בראש הוא לאכול משהו קטן, להכנס למקלחת החמה וללכת ישר לישון. אתה נכנס למקלחת, פותח את ברז המים החמים, ולאט לאט המים מתחילים לעלות על גדותיהם. זה בדיוק הרגע בו אתה מבין שיש סתימה באמבטיה, ושהערב הזה הולך להיות שונה לגמרי ממה שחשבת. סתימות בצנרת, בכיורים, בשירותים או במקלחת הם מקרים חריגים אשר אינם מתרחשים לעיתים קרובות. אולם, ברגע בו מתרחש מקרה שכזה חוסר האונים משתלט, הרגשת הכעס מציפה, ולעיתים מתלווים לכל אלו גם ריחות לא נעימים שרק משפיעים עוד יותר לרעה על המצב. מאחר ואלו מצבים אשר יכולים לקרות, או כבר קרו לכולנו, הכנו בעבורכם מדריך מפורט כיצד ניתן לפעול, לגזור ולשמור.

מה ניתן לעשות במקרים של סתימה באמבטיה?

בכל מקרה של סתימה באמבטיה ישנן מספר פעולות פשוטות שניתן לעשות על מנת לפתור את הבעיה:   

  • לקרוא לעזרה: בשלב הראשוני חשוב מאוד לחפש מספר טלפון של אינסטלטור מומלץ וזמין, אשר עובד 24 שעות ביממה, ויוכל לקפוץ לתקן את התקלה במהירות האפשרית. אם הסתימה אינה חמורה, ואינה דורשת טיפול באופן מיידי, מומלץ לבצע סקר שוק בין האינסטלטורים השונים, ולקבל כמה הצעות מחיר, על מנת להיות בטוחים שאין לכם עסק עם שרלטן. נוסף על כך, חשוב לנסות ולדלות כמה שיותר המלצות על בעל המקצוע לפני שמבצעים את הבחירה הסופית. חשוב לזכור כי ישנם שרלטנים רבים בתחום האינסטלציה, אך בדיקה מעמיקה מוקדמת יכולה להקטין את הסיכויים שלכם להיתקל ברמאי שכזה.

  • פומפה: בואו נצא מתוך נקות הנחה שאתם חייבים לטפל בסתימה באופן דחוף. עד שתגיע העזרה אתם יכולים לנסות ולהשתמש בפומפה על מנת לפתוח את הסתימה. הפומפה היא כלי שימושי ופשוט מאוד, ובאמצעותה ניתן לשאוב את הלכלוך והפסולת אשר סתמו את הצינור.

  • חומרים כימיים: במקרה בו לא הצלחתם לפתוח את הסתימה באמצעות פומפה, או במקרים בהם הסתימה עמוקה מידי, תוכלו לעשות שימוש בחומרים כימיים מיוחדים אשר נועדו לצורך פתיחה של סתימות. זהירות! יש להישמע להוראות היצרן, ולפעול בצורה בטוחה בעת השימוש בחומר.

מניעה

הפתרון הטוב ביותר לסתימה באמבטיה ולסתימות מכל סוג שהוא הוא מניעה. ישנן שתי דרכים עיקריות אשר יאפשרו לכם למנוע מצבים כאלו בעתיד:  

  • משחולת: מומלץ מאוד להעביר מבעוד מועד בכל המקלחות בבית משחולת, שהיא מעין קפיץ מתכתי, כאשר בעת הצורך תוכלו לעשות בה שימוש, לדחוף אותה כלפי מטה לכיוון הסתימה, ולשחרר את הפסולת החוסמת את הצינור.

  • מסננת: דרך מניעה נוספת היא שימוש במסננת בכל פתחי הביוב, הכיורים והמקלחות בבית. המסננת מונעת מפסולת גדולה או דביקה להגיע פנימה אל תוך הצינור ולסתום אותו.

נשלח ב DIY

כתיבת תגובה