כל מה שלא ידעתם על שחרור סתימות

כולנו יודעים כי במקרים של סתימה בצינור, הצפה, סתימה באמבטיה או סתימה בכיורים אנו פונים לסיוע של אינסטלטור מקצועי לצורך פתרון הבעיה. במקרים של סתימה בקווי ביוב מרכזיים תפקידו של הצוות המפעיל את הביובית לפתוח את הסתימה. כולנו יודעים לזהות את הסתימה ברגע שהיא מתרחשת, כאשר ברוב המקרים המים פשוט עולם על גדותיהם, וכולנו גם יודעים לאתר מה הם הגורמים אשר יכולים לייצר סתימה שכזו. אולם, לא כולנו יודעים מה היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצבים שכאלו, וזו היא סיבה מספיק טובה להמשיך ולקרוא.

שלושה סוגים של סתימות

באופן עקרוני ישנם שלושה סוגים של סתימות אשר יכולות להתרחש בבית, כאשר הטיפול בכולם נעשה בצורה דומה:

  • סתימה באמבטיה או בכיור: סתימה אשר מתרחשת באמבטיה או בכיור לרוב נגרמת כתוצאה מחומרים מוצקים שונים, אשר הגיעו בטעות אל הצינור, ואינם מתפרקים במים. על מנת לנסות ולפתוח סתימה מן הסוג הזה יש לנסות ולהוציא את הפסולת אשר חוסמת את המעבר בצינור, באמצעות שימוש בפומפה. הפומפה פועלת בשיטה של פתיחת הסתימה בלחץ, כך שהידוק של הפומפה אל הפתח עשוי ליצור לחץ חזק מספיק על מנת לשחרר את הפסולת התקועה. אם שיטת הפומפה אינה עובדת כהלכה, ניתן לעשות שימוש, בזהירות רבה, בחומרים כימיים מיוחדים לצורך פתיחה של הסתימה.

  • סתימה בשירותים: פתיחת סתימה בשירותים לרוב תהיה דחופה הרבה יותר מפתיחת סתימה בכיור או באמבטיה. תחילה ניתן לנסות ולפתוח את הסתימה באמצעות פומפה, ואם שיטה זו אינה פועלת ניתן לנסות ולעשות שימוש בספירלה על מנת לדחוף את הפסולת החוסמת.

  • סתימה בביוב: זה הוא סוג הסתימות הכי אגרסיבי ומורכב, סתימות אשר נוגעות למערכת הביוב. סתימות אלו לרוב יהיו מסובכות מכדי לפתוח אותם באופן עצמאי, ובמקרים כאלו חשוב מאוד להזמין אינסטלטור מקצועי לצורך הטיפול בתקלה. במקרה של סתימה בביוב יעשה האינסטלטור שימוש בספירלה חשמלית, או שטיפה של הצנרת באמצעות הפעלת לחץ מים גבוה, ובמקרים בהם הסתימה היא בקו הביוב המרכזי, ימליץ האינסטלטור להזמין שירותי ביובית.

על החשיבות של אינסטלטור זמין לצורך שחרור סתימה באמבטיה

סתימה באמבטיה, בכיור או בשירותים היא לרוב תקלה אשר דורשת טיפול באופן דחוף, מאחר ואנו עושים שימוש קבוע באלו. לעיתים, סתימות אלו עשויות לקרות בפתאומיות, לגרום למים לעלות ולמנוע מאיתנו את השימוש השוטף והתקין. במקרים כאלו חשוב מאוד להזמין אינסטלטור זמין ופנוי, אשר עובד 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, גם בשבתות ובחגים על מנת שיוכל לטפל בתקלה באופן דחוף, או לפחות למצוא פיתרון מיידי עד שהתקלה תטופל במלואה. לכל אחד מאיתנו חשוב שיהיה בשלוף מספר טלפון של אינסטלטור זמין, כך שבמקרה הצורך נוכל להתקשר אליו, ולהיות רגועים שיגיע במהרה לטפל בתקלה.

 

עם התגית:
נשלח ב DIY

כתיבת תגובה