מצלמה לאיתור נזילות מים – שמים קץ לנזילות!

נזילות ממקורות שונים הן דבר מאוד שכיח. בואו להבין כיצד פועלת מצלמה לאיתור נזילות מים, מהם היתרונות שלה וכיצד הכי טוב להשתמש בה.

שוב נזילה?

ככתוב לעיל, נזילות הן דבר מאוד שכיח. בנוסף, הן גם דבר מאו מטריד, כאשר שתי הסיבות העיקריות לכך הן, שהן גורמות לנזק גדול ומתמשך והן גורמות לעלייה ניכרת בחשבון המים. לנזילות יש נטייה לחזור על עצמן, בעיקר אם הן לא מטופלות כראוי וגם אם הן לא מטופלות מהמקור שלהן.

נזק אפשרי

רובנו מכירים את הבועות הנוצרות על קירות הבית כתוצאה מרטיבות, אך האם עצרתם לרגע לחשוב מה עוד נגרם כתוצאה מרטיבות זו? ובכן, הרטיבות בקירות, במשטחי עץ וכדומה, מהווה תנאי מחייה מצוינים לחיידקים, אשר יוצרים עובש. עובש זה, מלבד הנזק הנראה לעין, גורם גם לריח רע ואף סכנה בריאותית.

מהי מצלמה לאיתור נזילות מים?

איתור נזילות מים באמצעות מצלמה מאפשר את מציאת מקור הנזילה עצמו בקלות וביעילות רבה ביחס לשיטות הישנות. באמצעות מצלמה לאיתור נזילות מים ניתן לאבחן את מקור הנזילה ולטפל בו ואף לאתר נזילה בשלביה המוקדמים וכך למנוע נזק גדול, הנגרם בשל הלחות המצטברת בקירות, בעץ וכדומה.

אופן העבודה

המצלמה הינה מצלמה תרמית, אשר פועלת באמצעות שיטת האינפרא אדום. על ידי אבחון של שינויים בטמפרטורה במקום מסוים לעומת מקומות סמוכים, ניתן לאתר את הנזילה כבר בשלביה המוקדמים, עוד לפני שניתן לראות אותה בעין בלתי מזויינת. הנתונים המתקבלים מעובדים במחשב בתוכנה ייעודית ומתורגמים לדו"ח ובו שלל הנתונים שהתקבלו ובעזרתם ניתן לקבל החלטות על הטיפול המומלץ.

היתרונות

כאשר מתקבל מידע בזמן אמת על נזילות קיימות במקומות שונים בכל מבנה שהוא, ניתן לטפל בהן עוד לפני שנגרם הנזק. וגם אם כבר נגרם נזק, ניתן לעצור את הנזילה ולמנוע נזק נוסף. כמו כן, לעתים קרובות, מקור הנזילה נמצא בתוך הקירות או מתחת למרצפות. במקרים אלו, לפני שמתחילים לפרק קירות ולהרים מרצפות, ניתן לבחון היכן נמצאת הבעיה ולטפל בה. כך נמנע בזבוז של זמן וכסף רבים.

העומד מאחורי המצלמה

העבודה עם מצלמה לאיתור נזילות מים נעשית על ידי אינסטלטור. לדוגמה, אינסטלטור אמין ומקצועי בירושלים יכול לתת לכם מענה בעזרת שירות זה ולחסוך לכם עגמת נפש רבה ולו רק בשל הבנת דרך העבודה הנכונה עם המצלמה ועם דרכי הטיפול בבעיות השונות.

עם התגית:
נשלח ב DIY

כתיבת תגובה