נזילה בניאגרה מבזבזת מים

נזילה בניאגרה מבזבזת מים רבים ולכן חשוב לשים לב ולתקן את הנזילה בהקדם

נזילה בניאגרה מתרחשת לעיתים קרובות יותר ממה שחושבים, זו למעשה אחת התקלות הנפוצות הדורשות התייחסות מטעם אינסטלטורים רבים ברחבי הארץ.

תקלה קיימת אך קשה לאיתור

למרות השכיחות של התקלה, לא תמיד קל לזהות אותה. לעיתים אף קשה מאוד להבחין בנזילה. למרות שקשה להבחין בכך, בזבוז המים מתרחש וכאשר לא מבחינים בכך מים רבים יכולים ללכת לאיבוד. המקום היחידי בו בסוף ניתן להבחין בנזילה יהיה חשבון המים. בחשבון המים תוכלו להבחין בעלייה בחשבון ללא הבדל בשימוש השוטף שלכם במים. כאשר אתם מבחינים בכך, חשוב מאוד לאתר את הביעה באופן מיידי ולתקן את הנזילה מהר ככל הניתן.

כיצד ניתן לטפל בבעיה

כדי לתקן נזילה מהניאגרה אפשר לעשות תהליך לא מסובך שיפתור את הבעיה באופן מוצלח. חשוב לשים לב לסוג הניאגרה המדוברת מכיוון וקיימות שתי סוגי ניאגרות נפוצות בישראל, האחת היא ניאגרה מחרס והשניה עשויה פלסטיק. תהליך התיקון של הנזילה מהניאגרה שונה כתלות בסוג הניאגרה.

מדוע מתרחשת נזילה מניאגרה מחרס

נזילה בניאגרה העשויה חרס מתרחשת בדרך כלל כתוצאה ממילוי הניאגרה בכמות גדולה מהמומלץ. כתוצאה מכך האטם הקיים בתחתית הניאגרה נשחק וגורם לנזילה. לחלופין, ייתכן והמצוף הקיים בניאגרה משחרר את המים העודפים באיטיות אך באופן עקבי כך שמתבזבזים מים בכל עת.

כיצד ניתן לתקן את הנזילה מהניאגרה העשויה חרס

כאשר יגיע אינסטלטור לפתור את הביעה הוא יחליף את האטם בתחתית הניאגרה או יתקין גומיית אטם חדשה וגם יווסת את כמות המים הנכנסת לניאגרה כך שיכנסו מים באופן המתאים לגודל הניאגרה ולא יותר מהדרוש. לאחר הדחת המים ניתן לדעת האם הנזילה אכן טופלה.

כיצד ניתן לתקן נזילה מניאגרה העשויה פלסטיק

בשביל לתקן נזילה שמקורה בניאגרה העשויה פלסטיק יש לקבוע את גובה המצוף לגובה מתאים בעזרת חיזוק הבורג המחזיק אותו. לפעמים פעולה פשוטה זו מספיקה כדי לתקן את הנזילה בגלל שמציבים את המצוף בגובה שמונע המשך זרימת מים קבועה. עם זאת, במידה והדבר לא עוזר, יש להחליף את הגומיה שאולי נשחקה בתחתית הניאגרה. גם במקרה זה יש להדיח את מיכל המים של הניאגרה כדי לראות אם הנזילה תוקנה או אם עודנה קיימת נזילה. כל אינסטלטור יכיר היטב פעולה זו ויוכל לבצע אותה במהירות וביעילות.

במידה ואינכם יודעים אם קיימת נזילה בניאגרה או לא, סגרו את כל הברזים בבית ובידקו אם מד המים ממשיך לנוע.

עם התגית:
נשלח ב DIY

כתיבת תגובה