האם כל אינסטלטור פותח סתימות ביוב?

סתימות בביוב הן דבר נפוץ. השאלה היא, כיצד מתמודדים איתן והאם כל אינסטלטור פותח סתימות ביוב? על זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.

מהי סתימה בביוב?

כולנו נתקלנו בסתימות במערכת המים בשלב כזה או אחר בחיינו. לעתים הסתימה נמצאת ממש בתוך הבית, כלומר באסלה, בכיור, באמבטיה וכדומה. יחד עם זאת, לעתים הסתימה נמצאת במקום מרוחק יותר במערכת הביוב ודורשת טיפול מקצועי בעזרת כלים מיוחדים, שאנשים פרטיים לא מחזיקים בבתיהם.

מניעה

מרבית הסתימות נגרמות בשל שימוש לא נכון במערכת המים. הדוגמה הנפוצה ביותר לכך היא, השלכת פסולת אל הכיור והאסלה. פסולת זו נתקעת בצנרת בדרכה החוצה מהבית ואיננה מאפשרת למים לעבור באופן תקין בצנרת. לדוגמה, השלכה של מגבונים לאסלה או שאריות מזון לכיור.

אם כך, הדרך הטובה ביותר למנוע סתימות ולא להזדקק לשירותיו של פותח סתימות ביוב היא להימנע מהשלכת פסולת למערכת המים ופשוט להשליכה לפח האשפה בתום השימוש או הניקיון.

סיבה נוספת

מלבד הגורם האנושי לסתימות, ישנו גם הטבע. באופן טבעי, כמו כל חומר, גם הצנרת מתבלה עם השנים ולכן מערכות מים ישנות נוטות להינזק לעתים קרובות יותר. אם מערכת המים הביתית שלכם ישנה ואתם שמים לב לכך, שאתם זקוקים לשירותי אינסטלציה לעתים קרובות, מומלץ לשקול להחליפה בצנרת חדשה.

גורם טבעי נוסף לסתימות הוא שורשי עצים, אשר מסוגלים לחדור לתוך צינורות הביוב, בעיקר כאשר הצנרת ישנה, ולהזיק להם. לכן, במידה ואתם גרים בקרבת עצים, עליכם לקחת בחשבון את האפשרות, שדבר כזה יכול לקרות גם בביוב שלכם ושתקלה זו עלולה לחזור על עצמה לעתים קרובות.

טיפול

ישנם אנשים, אשר נוטים לחשוב, שכל אדם הוא פותח סתימות ביוב מקצועי וכל אחד יכול לפתור בעיה זו בעצמו מבלי להיעזר באנשי מקצוע. ובכן, זוהי טעות! ישנן סתימות פשוטות, שאכן ניתן לפתור לבד ובמקרים אלו אין צורך לקרוא לאינסטלטור מקצועי. יחד עם זאת, ישנם מקרים, בהם ניסיון לטפל בבעיה באופן שאיננו מקצועי ובעזרת הכלים הלא נכונים, עלול לגרום להחמרת הבעיה.

טיפול מקצועי ומתאים

במידה ויש לכם סתימה בביוב, חשוב שתקראו לאינסטלטור, שהוא פותח סתימות ביוב ושיש לו את הציוד הדרוש לשם כך. ככל שהסתימה חמורה יותר, כך הציוד הדרוש נגיש פחות ולכן חשוב לתאר לאיש המקצוע את הבעיה באופן המדויק ביותר שניתן ולבחור באדם הנכון לביצוע הפעולה.

 

נשלח ב DIY