פתיחת סתימה באמבטיה – איך זה עובד?

סתימות באמבטיה הן אמנם נפוצות פחות מאשר סתימות בשירותים, אך הן מטרידות לא פחות! במאמר זה תוכלו לקרוא כיצד מתמודדים עם סתימות אלו באופן היעיל ביותר וכיצד כדאי לבצע פתיחת סתימה באמבטיה.

סימנים מקדימים

סתימה באמבטיה או במקלחת נותנת את אותותיה זמן רב לפני שמרבית האנשים בוחרים לפנות לאנשי מקצוע כדי לפתור את הבעיה. בחלק מהמקרים, דיירי הבית פשוט לא שמים לב לסימנים אלו ובמקרים אחרים, הם בוחרים להתעלם ומקווים, שהבעיה תיפתר מבלי שייאלצו להוציא כסף ולקרוא לאיש מקצוע.

שימו לב

אם לפתע התחלתם לשים לב לכך, שהמים אינם מתנקזים כבעבר, או מתקשים להתנקז כליל – זהו סימן לסתימה. סימן נוסף הוא, קולות משונים, המזכירים חרחור ממערכת הביוב בזמן ניקוז המים. קולות אלו מעידים על המאמץ של המים לחדור מבעד לסתימה ולכן מצביעים על קיומה. כמו כן, ריח רע, שעולה ממערכת המים בעת הניקוז, מצביע גם הוא על בעיה. שימת לב לסימנים אלו, תעזור לכם לפתור את הבעיה טרם החמרתה.

למה להתעלם?

מרבית המתעלמים מסימנים אלו עושים זאת, משום שאינם מעוניינים להשקיע את כספם וזמנם על שירותיו של אינסטלטור ומקווים, שהבעיה תיפתר לבד, שהם מדמיינים אותה, או שיצליחו לטפל בה בעצמם. ואכן, ישנם מקרים, בהם ניתן לטפל באופן עצמאי, אך במרבית המקרים, בעיקר כאשר דוחים את ההתייחסות אליה, הסתימה קשה כל כך, עד שנדרשים כלים ייעודיים למטרת פתיחת סתימה באמבטיה ואת הידע המקצועי והניסיון שיש לאינסטלטור.

איך זה נוצר?

מרבית הסתימות באמבטיה ובמקלחת נוצרות כתוצאה מחדירה של פסולת לתוך הצנרת. לעתים מדובר בצעצועים של הילדים, לעתים מדובר במכסים השבורים של כלי הרחצה ולעתים מדובר בהצטברות של שערות ולכלוך. כל אלו מונעים את התנועה הרצויה בתוך מערכת המים הביתית. במידה ותדאגו לנקות באופן תדיר את פתח הניקוז, תוכלו למנוע סתימות פוטנציאליות רבות מספור.

פתיחת סתימה באמבטיה

כאמור, סתימות רבות ניתן למנוע על ידי שימוש נכון וסתימות מעטות ניתן לפתור באופן עצמאי. יחד עם זאת, כאשר יש סתימה, ובעיקר כאשר המצב כבר חמור, חשוב לקרוא לאיש מקצוע לצורך פתיחת סתימה באמבטיה. אגב, כך גם לגבי סתימה בכל חלק אחר במערכת המים! פתיחת הסתימה בידיים מקצועיות ומנוסות תעזור לכם למנוע חזרה של התקלה וכך תוכלו גם לקבל מידע רלוונטי כיצד לנהוג נכון יותר ולמנוע סתימות ותקלות אחרות עתידיות.

 

נשלח ב DIY