פתיחת סתימה בשירותים – עשה ואל תעשה

מהרגע בו אתם מגלים סתימה בשירותים שלכם, נדרשת בדחיפות ובלי היסוס פתיחת סתימה בשירותים. לפני שאתם מזעיקים את שירותיו הנאמנים של האינסטלטור, אתם יכולים לבצע בעצמכם את הפתיחת סתימה בשירותים. אומנם לכל הדעות מדובר בחוויה לא נעימה במיוחד בלשון המעטה, אבל אין זו משימה מסועפת למדי וכל אחד מכם עם חוש טכני מועט למדי יכול לצלוח פתיחת סתימה זו בקלות רבה.

כללי בטיחות בעת פתיחת סתימה בשירותים:

בעת פתיחת סתימה בשירותים עליכם לנקוט במספר כללי בטיחות על מנת לשמור על הבטיחות האישית שלכם והם כדלקמן –

* בהנחה ובמהלך פתיחת הסתימה בשירותים אתם מעוניינים להשתמש בסליל פותח סתימות, שתפקידו מיועד לתפקידים חריגים ובעייתיים במיוחד, עליכם לנקוט בזהירות יתרה על המידה, מכיוון שנטייתו של סליל זה הינה להתפתל והוא עשוי אף לפגוע בעיניים שלכם.

* עליכם ללבוש כפפות גומי, על מנת להגן הגנה יתרה על הידיים שלכם במהלך הטיפול והמגע הישיר עם השירותים, שמן הסתם לא סטריליים בלשון המעטה.

* השיטה הכי פחות מעודפת הינה שימוש בחומרים כימיים על מנת לפתוח סתימות בשירותים. אם בכל זאת אתם מעוניינים להשתמש בחומר כימי לפתיחת הסתימה באסלה שלכם – יש צורך להרחיק אותו מן העיניים שלכם ומהעור שלכם. הקפידו לקרוא היטב את הוראות היצרן ולפעול כיאות לפיהן. בנוסף, אסור לערבב מיני כימיקלים שונים האחד עם השני.

מהלך פתיחת סתימה בשירותים -

1. קודם כל, עליכם לרפד את הרצפה באזור שסובב את האסלה במשטח של סחבות סופגות, על מנת שהמשטח בכל תהליך פתיחת סתימה בשירותים יהיה יבש לחלוטין בלי טיפת רטיבות.

2. תרוקנו את המים אשר ממלאים את האסלה באמצעות דלי כל שהוא, עד לגובה שיכסה את הפומפה כאשר תכניסו אותה.

3. כעת הכניסו ישר את הפומפה לאסלה כשהיא מכסה את פתחו של הניקוז. במשך כארבעים שניות התחילו לפמפם עם הפומפה ברציפות – לרוב תבחינו כי הסתימה תיפתח מאליה.

4. ספירלה – תהיה המענה שלכם בהנחה שהסתימה ממאנת להיפתח – ספירלה זהו קפיץ מתכתי בעל ידית. סובבו את הידית והחדירו אותה אל תוך האסלה. יש להניח כי כעת הסתימה תיפתח.

5. על מנת לוודא כעת כי הסתימה אכן שוחררה – הורידו את המים באסלה.

טיפים חשובים עבור פתיחת סתימה בשירותים -

* מומלץ להימנע משימוש בחומרים כימיקליים עבור פתיחת סתימה בשירותים, זאת בשל הסיבה שאולי יעילותם מידית אבל לפעמים הם רק פותרים את הבעיה באופן זמני.

* כדאי לכם להשתמש בפומפה מיוחדת כדי לפתוח סתימה בשירותים. קיימת בשוק פומפה מיוחדת אשר מתאימה במיוחד למבנה של שירותים, להבדיל ממבנה כיור, ובה מומלץ להשתמש. המבנה מאפשר לפומפה ליצור ואקום בפתח השירותים שהוא יעזור לפתוח את הסתימה.

* במידה ואינכם מצליחים לשחרר את הסתימה, זה הזמן לקרוא לשירותיו הנאמנים של אינסטלטור, כיוון שככל הנראה מדובר בסתימה עמוקה ומורכבת ביותר וחבל שתסתבכו אתה יתר על המידה.

נשלח ב DIY