פותח סתימות ביוב

פותח סתימות ביוב – מהן האפשרויות העומדות בפנינו?

אם יש לכם סתימה במערכת הביוב, ישנן כמה אפשרויות אשר בעזרתן פותח סתימות ביוב יכול לפתור את הבעיה. כמובן, כל אפשרות מתאימה לבעיה בדרגה שונה, והעלות שלה שונה לגמרי, ולכן חשוב מאוד לבחון את כל האפשרויות הללו, ולהכיר אותן, לפני שמתחילים לבצע את העבודה.

הזמנה של אינסטלטור פותח סתימות ביוב

האפשרות הראשונה, הפשוטה והמוכרת לכולם הינה הזמנה של אינסטלטור אשר הינו פותח סתימות ביוב מקצועי ויכול לפתור את הבעיה, לפחות באופן זמני. לרוב האינסטלטור ישנם כלי עבודה מיוחדים אשר מאפשרים להם לשחרר את הסתימה, אך חשוב לזכור כי מדובר בכלי עבודה פשוטים יחסית אשר אינם פותרים את הבעיה לחלוטין. למשל, הוא יכול ליצור פתיחה בסתימה בכדי לאפשר מעבר מים באופן זמני אך הוא לא יוכל לנקות היטב את כל צינור הביוב ולכן לאחר זמן לא רב הסתימה תחזור שוב.

פתיחת סתימה בביוב בעזרת חומרים כימיים

כיום ישנם אינסטלטורים אשר מבצעים פתיחה של סתימות בעזרת חומרים כימיים שונים אשר הינם מסוכנים מאוד לשימוש שלא על ידי בעל מקצוע. למעשה החומרים הללו מנקים מעט את הצינור וכך מאפשרים שוב מעבר של מים. יחד עם זאת, ממש כמו אפשרויות פתיחת סתימות אחרות של אינסטלטור, מדובר בפתרון זמני. החומרים הכימיים פותחים מעבר צר בלבד בצינורות הביוב, ולכן לאחר זמן קצר הסתימה תתרחש שוב, ויתרה מזאת – הם עלולים לפגוע בצינורות שלו.

פתיחת סתימות בעזרת ביובית

ביובית הינה משאית אליה מחובר מיכל גדול וצינורות שאיבה בעלי עצמה חזקה מאוד. הצינורות הללו שואבים מתוך הביוב את כל האשפה, השומן או כל פסולת אחרת שהצטברה בו, באופן מלא, וכך משחררים את הסתימה ומאפשרים מעבר תקין של מים בתוך הצינורות. בשל עצמת השאיבה של הצינורות בתוך אותה ביובית הם שואבים כמות גדולה מאוד של פסולת ולכן לאחר עבודה של ביובית הצינורות ריקים לחלוטין ויקח זמן רב עד שיווצר מצב שיאפשר סתימה נוספת, אם בכלל, ולכן אם יש סתימה בביוב ציבורי או מרכזי כדאי מאוד להזמין ביובית באיזור ירושלים והסביבה בכדי לפתוח אותה היטב.

נשלח ב DIY