פתיחת סתימות ביוב מחירים

שוב יש סתימה? במאמר זה נעסוק בכל מה שקשור לנושא של פתיחת סתימות ביוב מחירים, כיצד לזהות, כיצד לפתוח ועוד.

מהותה של סתימה

סתימה בביוב קורית כאשר נוצרת חסימה, מכל סיבה שהיא, במערכת הביוב. חסימה זו, מקשה על המים, שאמורים לעבור במערכת הביוב, לעבור באופן תקין ולכך יש השלכות רבות, עליהן נרחיב בהמשך, ולכן חשוב לטפל בכך בהקדם האפשרי ובאופן המקצועי ביותר.

סיבות אפשריות

להיווצרות של סתימה יכולות להיות סיבות רבות, כאשר מרביתן קשורות לאופן התנהלותנו עם מערכת הביוב. אחת הסיבות הנפוצות לסתימות היא השלכת פסולת אל מערכת הביוב. לדוגמה, כאשר פסולת המזון מושלכת עם כלי האוכל אל הכיור, היא מגיעה גם אל מערכת הביוב ועלולה ליצור בה סתימה.

סיבה נפוצה נוספת היא התבלות של חלקי המערכת. לדוגמה, צינורות מתיישנים ומתחילים לצבור חלודה ולעתים אף נוצרים בהם חורים, מהם נכנס לכלוך נוסף שעלול ליצור סתימה בצנרת.

ההשלכות

כאמור, לסתימה בביוב יש השלכות רבות. ראשית, כאשר המים אינם יורדים כראוי במערכת הביוב, מדובר במטרד, שהולך ומחמיר ככל שהבעיה לא מטופלת ולעתים אף עלולה להיגרם הצפה. כמו כן, כאשר הסתימה נמצאת במעמקי מערכת הביוב, ובעיקר כאשר היא משולבת עם בלאי של הצנרת, היא עלולה לגרום לרטיבות בקירות.

חשוב לציין, שחומרת ההשלכות משפיעה על הנושא של פתיחת סתימות ביוב מחירים מפני שנגרם נזק משני.

אפשרויות טיפול

כידוע, ישנו קשר ישיר בין פתיחת סתימות ביוב מחירים והשקעה של זמן. ככל שהסתימה מוזנחת ליותר זמן, כך היא נעשית חמורה יותר וגם קשה יותר לטיפול ולכן גם לא ניתן לטפל בסתימות אלו באופן עצמאי ונדרשת עזרה של איש מקצוע – אינסטלטור. אבל לפני כן נעסוק בדרכים לפתוח סתימה באופן עצמאי.

טיפול עצמאי

כאשר ישנה סתימה במערכת המים, לעתים ניתן לטפל בה לבד. הדרך לעשות זאת היא בעזרת הפומפה, אותה יש להצמיד היטב ולפמפם מספר פעמים עד לפתיחת הסתימה וההתנקזות של המים. במידה ומתחיל לצוף לכלוך במים, זהו סימן טוב! זהו סימן לכך, שהלכלוך שסתם את המעבר, יוצא החוצה ופותח את המקום בחזרה. כדי שלא תיווצר סתימה חדשה מאותו הלכלוך, רצוי לנקות את המים המלוכלכים לאחר פתיחת הסתימה.

טיפול מקצועי

במידה ובחרתם לטפל בבעיה בעזרת איש מקצוע, רצוי לא לנסות ולטפל לבד וזאת, משום שבמידה ואינכם יודעים כיצד לעשות זאת בעצמכם ואינכם מנוסים בכך, הבעיה עלולה להחמיר במקום להיפתר ואז תיאלצו להתמודד עם פתיחת סתימות בביוב מחירים גבוהים יותר.

חשוב להבין, שאנשי מקצוע מנוסים הם בעלי ידע, ניסיון וציוד מתאים לפתרון בעיות, ולכן מומלץ לפנות לאינסטלטור ולעתים מקור הבעיה לא נמצא בבית, אלא בחוץ ואז נדרשת ביובית בירושלים או כל מקום אחר, בהתאם לצורך והמיקום.

 

נשלח ב DIY