פתיחת סתימות בכיור – טיפים חשובים!

הרבה פעמים יוצא לנו להיתקל במקרים בביתנו של סתימה בכיור האמבטיה או לחילופין בכיור של המטבח. סתימות בכיור עשויות להצטבר מהצטברות של שומנים וחומרים אחרים בכיור בבית שלכם. אחרי שאנשים מגלים סתימה בבית שלהם, הרבה מהם מיד מתקשרים לאינסטלטור שלהם שיבצע עבורם פתיחת סתימות בכיור, אך לא תמיד צריך לקרוא לאינסטלטור, יש דברים שביכולתכם לבצע לבד. רגע לפני שמזמינים שירותי אינסטלטור, קראו את המאמר הזה, ובחנו אותו היטב, למדו את השלבים של פתיחת הסתימות בכיור ואולי תוכלו לחסוך את עלויות האינסטלטור ואף ליהנות מכך שעשיתן למען ביתכם במו ידכם…

טיפים עבור פתיחת סתימות בכיור -

* לאחר שאתם פותחים את החלקים השונים של הצנרת וסוגרים אותם, צריך לפתוח את הברז כמה דקות ולוודא שאין נזילות מהצנרת אשר היא מחוברת לכיור.

* לאחר שפתחתם את המסנן, ועוד לפני שאתם אמורים להחזיר את המסנן למקומו, תנקו את האבנית באזור המגע בין גומי האטימה לנירוסטה ולכיור. בדקו היטב אם הגומי סדוק או לחילופין אם הגומי יבש. אם כן יש צורך להחליף אותו ולמנוע תקלות בעתיד הנראה לעין.

* מומלץ לבצע פעולות מניעה על מנת שבעתיד לא תיתקלו בבעיות של סתימות בכיור. עליכם לרכוש רשת פלסטיק קטנה עגולה – הן בכיור המטבח והן בכיור האמבטיה שלכם. הרשת גם זמינה וגם זולה וגם חוסכת הרבה כאב ראש בעתיד.

התהליכים של פתיחת סתימות בכיור -

1. קודם כל, עליכם לשפוך מים חמים אל הכיור. המים החמים למעשה ממיסים חומרים אשר תוקעים את הכיור, ויכולים לפעמים לשחרר סתימות קלות.

2. אם הסתימה עוד לא נפתחה, עליכם כעת לכסות את פתח הכיור בעזרת דבק נייר חזק ואז למלא את הכיור במים. בעזרת פומפה התחילו לפמפם את הכיור. שיטה זו תעבוד רק במקרים בהם מקור הסתימה הוא קרוב לחור הניקוז. אם השתחררה לכם כעת הסתימה, תזרקו את הגורם לסתימה לפח וכן תשטפו את הכיור במים זורמים. אם לא נפתחה הסתימה, עליכם להמשיך לשלב הבא של פתיחת סתימות בכיור. כעת עליכם להניח דלי מתחת לכיור בבית שלכם, ובעזרת מפתח צינורות לתקן את הסיפון מהכיור, עליכם לשים לב שגומיית האיטום לא תיפול חלילה.

3. אם באזור הסיפון קיימת סתימה, תשתמשו במברג או חוטר פותח סתימות על מנת לפתוח את הסתימה.

4. במקרה שהסתימה נמצאת בין אזור הסיפון לבין אזור הכיור, עליכם להשתמש במברג ולנתק  את המסננת מהסיפון, ולאחר הניתוק להעביר חוטר על מנת לשחרר את הסתימה.

5. אם קרה והסתימה לאחר כל השלבים הללו עדיין לא השתחררה, עליכם להשתמש בנוזל לפתיחת סתימות וכמובן לקרוא היטב את הוראות היצרן שעל גבי העטיפה ולפעול לפיהן במדויק. פתיחת סתימות בכיור בעזרת חומר כימי עשויה לגרום לבעיות בצנרת ולפגוע בצינורות, נסו להימנע מכך.

נשלח ב DIY