תיקון רטיבות בקיר פנימי

רטיבות בקיר פנימי יכולה להיות צרה צרורה ולגרום לנזקים חמורים לבית. לכן, חשוב מאוד לאתר את מקור הרטיבות מוקדם ככל האפשר ולטפל בו בצורה מקצועית בכדי למנוע המשך חדירה של הרטיבות. כאשר מקור הרטיבות הוא החלק החיצוני של הבית (חדירה של מי גשם וכדומה מהקירות החיצוניים), כדאי לבצע עבודות איטום מקצועיות בקירות הללו, כאשר מדובר בחדירה מתחת לריצוף, יש לטפל במה שגורם לאותה רטיבות (צנרת ישנה למחוררת, שכבת איטום שאיננה טובה מספיק ועוד), לכל מקור של רטיבות, ישנו טיפול שונה, ולכן חשוב לאתר את המקור הזה מוקדם ככל האפשר ולתת לבעל מקצוע מומחה לטפל בו בצורה הטובה ביותר.

תיקונים קוסמטיים – רק בסיום התיקון

פעמים רבות רואים אנשים אשר חושבים כי סימנים של עובש על הקירות או מים ברצפות אלו סימנים חיצוניים ובכדי לטפל בזה פשוט צובעים את הקירות או מחליפים ריצוץ – דבר שהוא טעות גמורה. לפני שמתחילים בתיקונים קוסמטיים חיצוניים, חשוב לתקן את המקור של הבעיה, אחרת הוא יצוץ שוב פעם בעתיד. בנוסף, כשמבצעים תיקון קוסמטי, כמו צביעה של הקיר, אמנם למשך זמן מה לא מבחינים בעובש על הקירות, אך אין זה אומר שהוא לא קיים. הרטיבות ממשיכה לחדור ולחלחל את הקירות וגורמת לנזק רב יותר, אשר עלות התיקון שלו עשויה להיות גבוהה מאוד.

פעולות מניעה מוקדמות

גם אם אין לכם כרגע רטיבות בקיר פנימי בבית, אין זה אומר שלא כדאי לכם לבצע פעולות מנע בכדי למנוע מרטיבות כזו לחדור בסופו של דבר. חשוב מאוד להכין את הבית למקרים של רטיבות ולהגן על הקירות ככל האפשר בכדי שלא יהיו חשופים לחדירה של רטיבות, ובעיקר, לצבוע את הקירות החיצוניים בצבע אטום אשר מונע חדירה של רטיבות. בנוסף, בחדרים בהם ישנה לחות גבוהה, כמו חדרי אמבטיה וכדומה, חשוב להשתמש בצבע מיוחד אשר בתוכו ישנם חומרים נוגדי פטריות, אשר ימנעו מהלחות שבחדר ליצור פטרייה על הקיר מהצד הפנימי של החדר.

התייעצות עם בעלי מקצוע מומחים

אם אתם נכנסים לבית חדש, לפני שאתם חותמים על החוזה או עוברים אליו חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע מומחים אשר יבדקו האם קיימת רטיבות בקיר פנימי בבית וגם אם לא, האם הבית מוגן מפני רטיבות כזו. אם לא, כדאי לבצע פעולות מניעה עוד לפני המעבר אל הבית בכדי למנוע שיפוצים או עבודות תיקונים לא נוחות בזמן המגורים בבית.

 

עם התגית:
נשלח ב DIY