רטיבות בתקרה – אין לדחות טיפול

כיצד ניתן לזהות רטיבות בתקרה? מה ניתן לעשות במידה ומזהים רטיבות? מהי הסיבה הנפוצה לנזילה מהתקרה? אין לזלזל ברטיבות בבית, הדבר מזיק למבנה של הבית וגם למתגוררים בו. הרטיבות גורמת לכך שיש לחות באופן קבוע באזור מסויים בבית ויכול להתפתח עובש במקום זה.

מדוע רטיבות בתקרה עלולה להיות מסוכנת

כאשר יש לכם בבית תקרה עם רטיבות, לחות קבועה בתקרה, מצטבר לכם עובש באותו המקום. העובש יכול להיות מסוכן עבור בני המשפחה ויכול לפתח מחלות בדרכי הנשימה. הדבר מסוכן במיוחד עבור ילדים וגם עבור קשישים וכן עבור חולים ורגישים למחלות בדרכי הנשימה אך בכל מקרה צריך לטפל בכך מכיוון העובש יכול להיות מסוכן עבור כל בני האדם.

סכנה למבנה הבית

רטיבות הקיימת בתקרה יכולה גם לפגוע במבנה הבית עצמו. רטיבות המתחילה בתקרה יכולה להתפשט גם אל הקירות הסמוכים ויכולה אף להגיע ליסודות המבנה. במידה והרטיבות מגיעה ליסודות הדבר מערער על החוזק של המבנה ועלול להיות מסוכן ליציבות המבנה כולו.

כיצד ניתן לזהות רטיבות

כאשר מבחינים בכתמים של מים באזורים מסוימים בתקרה, זהו סימן וודאי לכך שקיימת רטיבות. הכתמים לא חייבים להיות כתמים גדולים במיוחד, הם יכולים גם להיות כתמים קטנים בלבד ועדיין הדבר מסוכן ומעיד על בעיה עם הרטיבות שבתקרה. כמו כן לעיתים המצב הגיע כבר לכתמים של עובש או אפילו לטיפות מים המטפטפות מהתקרה או מהקירות.

מה ניתן לעשות כאשר מזהים כי קיימת רטיבות במקומות מסוימים בבית?

כאשר כבר זיהינו כי קיימת רטיבות, השלב הבא הוא לחפש את המקור של הרטיבות. כלומר, קיימים מספר סיבות היכולות לגרום לרטיבות ועלינו למצוא את הגורם שהוביל לרטיבות אותה זיהינו. מקורות רטיבות אפשריים הם נזילה בצנרת המים בקירות הבית או בתקרה, נזילה שמקורה מחוץ לבית למשל כתוצאה מאיטום לקוי של גג המבנה או של הקירות של המבנה. כמובן שהדבר מתרחש במיוחד בדירות האחרונות של בניין דירות.

איטום

כאש מתגלה הצורך באיטום התקרה על מנת להפסיק את הרטיבות, יש לפנות לחברות המתמחות בתחום. לפעמים יש צורך לעשות שיפוץ לגג כולו. בכל מקרה יש לבדוק כי לחברה אליה אתם פונים יש את כל האישורים הנדרשים ואת הידע מקצועי לטפל בעניין. כמו כן יש לבדוק כי החומרים בהם היא משתמשת הם איכותיים וחזקים. המטרה של איטום הוא למנוע רטיבות בתקרה לאורך זמן ולכן כדאי לבחור בחומרים שלא יתבלו במהרה.

עם התגית:
נשלח ב DIY

כתיבת תגובה