תיקון והחלפת קו מים ראשי של בניין

מהו קו מים ראשי של בניין

קו מים ראשי של בניין הינו הצנרת הראשית המזינה את כל מחלקי המים לדירות הבניין. לרוב מדובר בצינור בין 2-3 צול. ככל שמדובר בבתים משותפים  ישנים, תמצאו לרוב צינור ברזל מיושן, עם תפר אמצעי אשר גורם במרוצת השנים להיחלשות החומר ולפיצוצים. כיום התקן הוא צינורות ברזל סקדיול 40  ללא תפר אמצעי או פלסטיק שעמידים מפני אבנית וקורוזיה פנימית. על כן, חשוב מאוד לשים דגש ולפתוח עין על צנרת גלויה וישנה שכן היא עלולה להתפוצץ ולגרום למצבים לא נעימים דווקא כשאתם לא מוכנים לכך.

צנרת ראשית של בניין

main-pipe-system2

מתי כדאי לבצע תיקון והחלפת קו מים ראשי של בניין

לאור מקרים רבים שמגיעים אליי לאחרונה, וכבעל מקצוע מזה שנים בתחום, אני ממליץ בראש ובראשונה להיוועץ עם אינסטלטור המבצע עבודות גדולות הכרוכות בטיפול בצנרת מסוג זה, ובכללן תיקון והחלפת קו מים ראשי של בניין.

. כמו כן אני ממליץ לכם בחום לחשוב ולשקול יחד עם בעל המקצוע אם לבצע תיקון והחלפת קו מים ראשי של בניין קומפלט או שמא לתקן מקטעים בודדים שונים בתוואי הדרך של הצינור.

טיפ קטן- במידה ובמקטע מסוים בצינור בלוי או מפוצץ, מצד אחד לא תמיד יש צורך בהחלפת קו המים הראשי של הבניין, מאידך קחו בחשבון שיתכן והדבר מעיד על מקומות נוספים העלולים להגיע לאותו מצב בזמן הקרוב. על כן הנכם זקוקים לבעל מקצוע מהימן ובעל ניסיון אשר יוכל להדריך אתכם בסיכויים ובסיכונים לכאן או לכאן. חשוב לזכור שברוב המקרים תיקון או החלפת מקטעים במספר מוקדים יהיה יקר יותר מהחלפת קו מים ראשי של בניין בשלמותו. ידוע כי לעבודה מסוג תיקון והחלפת קו מים ראשי של בניין ניתן להזמין בעל מקצוע שייתן הצעת מחיר וייעוץ חינם.

אשמח לעמוד לרשותכם תמיד, בכל שאלה, ובכל שעה,

דוד- 053-4302304

נשלח ב DIY

כתיבת תגובה