תיקון רטיבות בקיר פנימי

נזקי מים בקירות הפנימיים בבית אלו נזקים שחשוב לטפל בהם מוקדם ככל האפשר. אם תנסו להתעלם מהבעיה, ורק לנקות את סימני העובש על הקירות, הם יחזרו מהר מאוד אל קירות הבית ולא רק, אלא הנזק שהרטיבות תיצור יגדל מיום ליום. ככל שתזמינו אינסטלטור מקצועי בירושלים או בעיר המגורים שלכם לצורך תיקון רטיבות בקיר פנימי מוקדם, כך התיקון יהיה פשוט וזול יותר. ככל שתמתינו, הבעיה תהיה חמורה ומורכבת יותר והתיקון יהיה הרבה יותר מסובך.

זיהוי מקור הבעיה

השלב הראשון והחשוב ביותר שיש לבצע כאשר מזהים רטיבות בקיר פנימי הוא לזהות את המקור של הבעיה. לעיתים הסימנים של הרטיבות והעובש מקורם בנזילה של מים מהתקרה אשר נספגת גם בקירות הפנימיים, ולעיתים הבעיה בכלל לא קשורה לנזילה אלא ללחות פנימית בחדר וחוסר מעבר אוויר.

לכן, לא תמיד יש להתחיל בשבירה של קירות או ליצור בלאגן בבית, במיוחד כאשר מדובר בחדרים פנימיים ייתכן כי המקור של הרטיבות הוא לאו דווקא בשל נזילה. זו הסיבה לכך שחשוב מאוד להזמין אינסטלטור מקצועי כמה שיותר מוקדם ולתת לו לבחון את הבעיה.

מה עושים במקרה של פיצוץ בצנרת?

במקרה בו הרטיבות מגיעה מפיצוץ בצנרת, יש להתחיל מיד בעבודות התיקונים. קודם כל, יש לאתר באופן מיידי את המקור של הפיצוץ. לעיתים בכלל לא מדובר בצינור אשר נמצא באזור של הקיר בו התגלתה הרטיבות, אלא צינור אשר נמצא בקירות החיצוניים אך בגלל שהקירות הפנימיים דקים יותר, הרטיבות שחלחלה אליהם נראית מהר יותר.

אינסטלטור מקצועי יגיע עם מצלמה תרמית אשר תאפשר לו לזהות את המקור של הרטיבות, למצוא את הפיצוץ המדובר ולתקן את הנזילה באופן ממוקד ויעיל כמה שיותר מהר.

רטיבות מעל הפאנלים

לעיתים ישנה רטיבות אשר מופיעה רק בחלקים התחתונים של הקירות הפנימיים. במקרים כאלו רוב הסיכויים הם כי מדובר במים אשר עולים מעלה ונספגים בשכבות של הטיח. אלו מים אשר מגיעים כתוצאה מהצטברות והצפה של מים מתחת לבלטות, ואט אט הם נספגים בבלטות ובקירות של הבית. לרוב, תופעה זו מופיעה בבתים אשר נמצאים בקומות קרקע או מדורגים על צלע הר כך שהם קרובים לאפשרות של הצטברות מים בקרקע שתחלחל מעלה.

בדיקת סוג המים

עוד בדיקה שיבצע אינסטלטור מקצועי בכדי לאתר את הבעיה, הינה בדיקה של סוג המים. בעזרת כלי עבודה מיוחדים הוא יכול לאתר במקום את הסוג של המים וכך לדעת האם אלו מי גשמים שחלחלו מהגג, האם מדובר במי ביוב שעלו מעלה, האם אלו מים ממערכת הברזים של הבית אשר יצאו כתוצאה מפיצוץ בצינור ועוד.

בעבר הבדיקה הזו היתה יקרה מאוד והיה צורך לשלוח את המים למעבדה בכדי לזהות את סוג המים. היום זה כבר הרבה יותר פשוט ואפשר לבצע זאת במקום.

נשלח ב DIY