נזילה בשירותים היא תקלה אשר עשויה לבזבז לכם הרבה כסף, הרבה זמן ולעתים יכולה להיות מלווה ברטיבות, חוסר נוחות וריח לא נעים. לכן, מומלץ לתקן נזילות בשירותים בהקדם האפשרי, ולעשות זאת בצורה מקצועית שתבטיח שהתקלה לא תחזור על עצמה תוך מספר ימים. נזילות בשירותים עשויות להיגרם מגורמים שונים, ולכן גם תיקון הנזילה הוא שונה בכל מקרה. לעתים, נדרש סיוע מקצועי של אינסטלטור, אך לעתים מדובר בהחלפת חלקי חילוף פשוטים, שתוכלו לעשות בעצמכם.

תיקון נזילה מהניאגרה

כמו כל נזילה בשירותים, אף נזילה מהניאגרה עשויה להיגרם מסיבות שונות, ולכן ישנן מספר דרכים לערוך תיקון נזילה בשירותים הנובעת מנזילה מהניאגרה אל האסלה. כך, אם התקלה נובעת מבעיה במצוף שמצוי במיכל ההדחה, תדרשו להחליף את המצוף. ניתן לרכוש מצוף ולעשות את ההחלפה בעצמכם, אך לעתים תעדיפו להשתמש בשירות מקצועי כדי לעשות זאת. ישנם מקרים שהמצוף עצמו אינו תקול, אלא פשוט מווסת את זרימת המים בצורה לא נכונה. במקרה כזה, תצטרכו לסובב בורג בצבע כחול או אדום שנמצא בחלק הפנימי של הניאגרה, על מנת לווסת את זרימת המים בצורה נכונה.

פעמים רבות הנזילה נגרמת כתוצאה מהתבלות של גומיית הניאגרה – אטם גומי שעשוי להתבלות, להיקרע או להתפורר, וכל שתדרשו לעשות כדי לתקן את הנזילה הוא להחליף את האטם. על מנת להחליף את האטם יש לרכוש את הגומי, לסגור את הברז שמזרים מים למיכל ההדחה, ולרוקן את מיכל ההדחה. לאחר שמיכל ההדחה ריק לגמרי, יש לנתק את הצינור שמחבר בין האסלה לבין מיכל ההדחה, ולפתוח באמצעות מפתח שוודי את הבורג שנמצא בתחתית הניאגרה. שם, נמצאת הגומייה, וניתן לראות האם היא בלויה או תקינה, ולהחליף אותה במידת הצורך.

תיקון נזילה מניאגרה סמויה

פעמים רבות לקוחות סבורים שעל מנת לתקן תקלות בניאגרה סמויה נדרש לשבור את אריחי חדר השירותים, באופן שיגרום לתיקון להיות בעלות גבוהה מאוד. עם זאת, מרבית התקלות בנזילת ניאגרה סמויה ניתן לתקן באמצעות פירוק של מתג ההדחה מהקיר, וטיפול במנגנון שמצוי מאחוריו, בלא צורך לשבור את הקרמיקה שמצפה את חדר השירותים. עם זאת, נזילה מניאגרה סמויה עשויה לייצר לעתים רטיבות בקיר ונזקים היקפיים, אשר ידרשו תיקון משמעותי יותר ויקר יותר.

תיקון נזילה מהאסלה

נזילה מהאסלה, לעומת נזילה מהניאגרה, היא מצב שבו המים דולפים מתוך האסלה אל חדר השירותים. בדרך כלל, באסלות אשר מחוברות לרצפה, הדליפה תהיה בחלק שמחבר בין האסלה לבין הרצפה, וחדר השירותים יתמלא במים. לעומת נזילה מהניאגרה, תיקון נזילה בשירותים שנובעת מהאסלה, היא מורכבת יותר ולרוב תדרוש סיוע מקצועי של אינסטלטור. הסיבות המרכזיות לכך שמים דולפים מהאסלה אל חדר השירותים הן התקנה רשלנית של האסלה או סדק באסלה. בהתאם לכך, לתיקון של תקלות כאלה עשויה להיות גם עלות גבוהה יותר.

אם אתם מעוניינים לתקן נזילה בשירותים – בעצמכם או באמצעות סיוע של אינסטלטור – אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, לקבלת השירות או לרכישת חלקי חילוף מתאימים.

תכלת המים היא ספקית של מערכות מים מתקדמות של כל החברות המובילות במשק, ועוסקת במכירת חלקי חילוף, תיקון והתקנה של ברזים, אסלות, ניאגרות ומערכות מים שונות.

תפריט נגישות אתר